Kam jāpievērš uzmanība iegādājoties un uzstādot velo turētāju?

Kam jāpievērš uzmanība iegādājoties un uzstādot velo turētāju?

Kam jāpievērš uzmanība iegādājoties un uzstādot velo turētāju?

Kā transportēt savu velosipēdu tā, lai netiktu sabojāts ne auto salons, ne pats velosipēds?

Velo ievietošana auto šķiet godīgāka un velosipēdam drošāka, taču tad var ciest auto salons un pasažieri. Bet kam tad jāpievērš uzmanība apsverot velo turētāja iegādi?

1. Uz piekabes āķa stiprināms turētājs

Uz automašīnas piekabes āķa stiprināms turētājs ir ērtāks, jo riteni ir vieglāk piestiprināt. Ja neesi divmetrīgs, velo piestiprināšana, piemēram, uz apvidus auto jumta ir samērā grūta. Iegādājoties turētāju, uz kura var piestiprināt vairākus velosipēdus, jārēķinās ar papildus auto numura iegādi, jo turētājs aizsedz uz auto esošo.

2. Ja tev rūp savs velo, iegādājies arī somu

Ir vēl kāds svarīgs “bet” – īsti velo fanātiķi neizmanto uz auto piekabes āķa stiprināmu turētāju ļoti loģiska iemesla dēļ- auto aizmugurē esošā vēja plūsma un no auto apakšas lidojošie putekļi, akmeņi un citi netīrumi, kas rodas braucot sliktos laikapstākļos, nozīmē tūlītēju velo mazgāšanu, un ilgtermiņā rada negatīvu ietekmi uz velosipēdu. Tādejādi noteikti būtu ieteicams izmantot velo aizsargsomu.

3. Pārbaudi stiprinājumus!

Uz jumta uzstādāma velo turētāja gadījumā pirmkārt jāpārbauda kādi ir jumta rāmji. Tie ir daudz dažādu veidu un ir ļoti svarīgi, lai velo turētāja stiprinājumu sapasētu ar jumta rāmja stiprinājumiem.

4. Priekšējā riepa uz jumta vai auto salonā?

Stiprināšanai uz jumta var iegādāties divu veidu turētājus- tādu, uz kura velo novieto vienā gabalā vai tādu, uz kura riteni piestiprina bez priekšējās riepas. Otrajā gadījumā vēja slodze ir mazāka, un velosipēdam ir mazāka spriedzes ietekme, taču tad jāatrod auto salonā vieta priekšējai riepai.

5. Degvielas patēriņš un troksnis

Viss, kas atrodas uz auto jumta, ietekmē vēja slodzi un troksni. Tādējādi iegādājoties velo turētāju, jāizpēta rāmju dizains un plūsmas līnijas. Kopumā rāmju pastāvīga turēšana uz jumta nav prātīga ne ekonomijas, ne turētāja uzglabāšanas ziņā.

6. Cik laba ir tava atmiņa?

Laba padoma, kā no tā izvairīties, nav, taču neliels atgādinājums: Nebrauciet stāvvietās ar velo uz jumta! Vai, ja neesat par savu atmiņu pārliecināti, apdrošiniet savus velo vai izmantojiet piekabes āķa velo turētājus.

Uz lielāko daļu jautājumu par rāmju stiprinājumu un izvēli atbildes varat iegūt veikalā. Par cik šāds pirkums ir visdrīzāk vienreizīgs  un ļoti nozīmīgs, atrodiet laiku, lai apmeklētu profesionāli, kurš sniegs labāko risinājumu atbilstoši jūsu auto, velosipēdam un vajadzībām.